با گسترش اینترنت و شبکه های ارتباطی و پیشرفت فناوری های سخت افزاری و نرم افزاری، نیاز بکارگیری فناوری اطلاعات در حوزه های مختلف مانند دولت، بانک ها، صنایع، خدمات و ... به شدت افزایش پیدا کرده است.

بنابر این همه این سازمان ها از انواع سامانه های فناوری اطلاعات مانند اتوماسیون های اداری و صنعتی، نرم افزارهای مبتنی بر وب، سامانه های پیغام رسانی، پورتال ها، کنفرانس های تلفنی و ویدیویی و ... برای تعاملات سازمانی و بین سازمانی و افزایش بهره وری که نتیجه آن کاهش هزینه ها است، استفاده می کنند. از طرفی کسب و کارهای نوین با استفاده از سامانه های اختصاصی، از مزایای خدمات الکترونیک برای تسهیل در ارائه خدمات خود و ایجاد مزیت رقابتی در بازار بهره می برند.

بهره گیری از خدمات گوناگون الکترونیک مستلزم در اختیار داشتن زیرساخت های مناسب فناوری برای تامین آن بوده که مهمترین این زیرساخت ها، مراکزداده و شبکه های ارتباطی می باشد.

خدمات
مرکز داده

مرکزداده در دو قسمت زیرساخت فیزیکی و زیرساخت منطقی دسته بندی و مورد مطالعه و بررسی قرار می گیرد. زیرساخت فیزیکی به مجموعه ابنیه و فضاسازی های فیزیکی، برق، سرمایش، امنیت فیزیکی و ... گفته می شود و زیرساخت منطقی به مجموعه منابع پردازشی، منابع ذخیره سازی، تجهیزات فعال شبکه، تجهیزات امنیت، سیستم های عامل، و ... گفته می شود.

با افزایش کاربرد شبکه های ارتباطی در سال های اخیر، امکان بهره گیری از مزایای آن در کسب و کارها راحت تر شده است. همچنین با پیشرفته تر و پیچیده تر شدن این شبکه ها، لزوم بکارگیری از دانش و مهارت های کافی در طراحی و راه اندازی این شبکه ها افزایش یافته است.

کارشناسان مبینا با بهره مندی از آموزش های تخصصی لازم و اندوختن تجربیات فراوان در طراحی، راه اندازی و پشتیبانی از انواع شبکه های کامپیوتری WAN و LAN، می توانند بهینه ترین و کاراترین شبکه ها را مبتنی بر نیازمندی های مشتریان فراهم آورند.

شبکه ارتباطی
متدولوژی اجرای پروژه

با توجه به پیچیدگی های فراوان در زیرساخت های مرکزداده و شبکه، پیاده سازی آن ها مستلزم اتخاذ متدولوژی مناسب می باشد، از همین رو این شرکت با ایجاد و توسعه متدولوژی اختصاصی خود، کلیه فعالیت های فنی پروژه ها را در چارچوبی مدیریت شده انجام می دهد.

متدولوژی شرکت مبینا با بهره گیری از استانداردها، Best Practice ها، چارچوب ها و توصیه های شرکت های معتبری همچون Microsoft، Oracle، IBM، HP تدوین شده و ملاحظات دیگری همچون شرایط ویژه ایران در آن نقش داشته است.

Services
Services Catalogue

برای آشنایی بیشتر با خدمات شرکت مبینا، کاتالوگ خدمات را دانلود نمایید.