فراگیر شدن کاربردهای فناوری اطلاعات به عنوان یکی از جدیدترین شاخه های فناوری، چالش های جدید و متفاوتی پیش روی مدیران قرار داده است. تقاوت های ذاتی این حوزه از فناوری با حوزه های قبلی منجر شده چالش های آن نیز متفاوت بوده و راهکارهای سنتی و قدیمی، کارکرد و بهینگی لازم را جهت مدیریت فناوری اطلاعات نداشته باشد.

از همین رو از دهه 1980 میلادی، اقداماتی در جهت تدوین استانداردهایی برای مدیریت خدمات فناوری اطلاعات آغاز شد که نتیجه آن چارچوب هایی مانند ITIL و MOF می باشد. ITIL مجموعه ای از تجربیات موفق در زمینه مدیریت خدمات فناوری اطلاعات است که در تمام جهان به عنوان معتبرترین چارچوب برای این کار شناخته شده و در حال حاضر جدیدترین نسخه آن یعنی نسخه 3 مورد پذیرش همه متخصصان این حوزه می باشد.

نرم افزار (Mobina Service Desk (MSD به منظور پیاده سازی فرآیند پشتیبانی و راهبری خدمات فناوری اطلاعات بر اساس چارچوب ITIL طراحی و تولید شده است. به کارگیری این ابزار موجب افزایش چابکی تیم پشتیبانی در رفع اشکالات به وجود آمده و همچنین پاسخگویی بهینه به رویدادهای معمول در زمینه پشتیبانی می گردد. این امر طبیعتا بالا رفتن دسترس پذیری و ضریب اطمینان خدمات فناوری اطلاعات، و در نتیجه افزایش رضایتمندی مشتریان را در بر خواهد داشت.

از این ابزار می توان در مراکز داده، مراکز تماس و کلیه شرکت ها و سازمان هایی که به نوعی به مشتریان خود خدمات فناوری اطلاعات را ارائه می نمایند، استفاده نمود. MSD بر اساس تجربیات عملی شرکت مبینا در پشتیبانی مراکز داده و نیز استقرار استانداردهای پشتیبانی مانند (Microsoft Operation Framework (MOF و ITIL توسعه یافته است.

مدیریت درخواستها

مدیریت رخداد

مدیریت مشکل

مدیریت تغییر

مدیریت انتشار

مدیریت پیکره بندی

مدیریت دانش

مدیریت سطح سرویس

گزارش گیری جامع

تعریف شاخص های اندازه گیری کارایی

امکان تغییر و سفارشی سازی در فرمها

امکان تعریف Workflow

امکان تعریف گزارشات پیچیده به نحو ساده

پشتیبانی کامل از زبانهای فارسی و انگلیسی و امکان تعویض زبان

MSD Catalogue

برای آشنایی بیشتر با نرم افزار MSD کاتالوگ این محصول را دانلود نمایید.